okoljski faktor - izračun 2

Moderatorji: dfemecrzgajnar

Odgovori
mkumelj

okoljski faktor - izračun 2

Odgovor Napisal/-a mkumelj »

Ponovno sprašujem glede izračuna okoljskega faktorja saj nisem zadovoljen z odgovori.

Izračun v aplikaciji se ni spremenil, kljub temu, da je bilo pojasnjeno, da naj bi bila napaka odpravljena. V drugem odgovoru, pa mi je bilo svetovano, da naj o težavah obvestim eprp-tezave. V bistvu pa sploh še ne vem ali gre za težavo pri izračunu.

Naj pojasnim, da sprašujem le o tem, kako se pravilno izračunava okoljski faktor. Ali ga aplikacija pravilno izračunava ali ne, me ne zanima. Menim, da boste napako pač enkrat odpravili - v kolikor gre za napako. Biolj me zanima, ali jaz narobe dojemam izračunavanje okoljskega faktorja in posledično napačno svetujem vlagateljem.

Prosim za pojasnitev izračunavanja okoljskega faktorja pri - v nadaljevanju navedenem primeru:
Vlagatelj je fizična oseba, ki DDV ne uveljavlja kot upravičen strošek in želi na PRP uveljavljati podporo za:
- traktor 98 kW, traktor imaokoljski vidik K3 in K4 (koda 7.1.2.8.1) neto vrednost 120.000 (A), maksimalna priznana vrednost 59.192 € (a)
- vitel 3 točkovni 2x9 t, ima okoljski vidik K2 in K6 (koda 7.13.7.6.1), neto vrednost 13.350 (B), maksimalna priznana vrednost 13.350 € (b)
- radijsko krmiljenje, ima okoljki vidik K2 in K6 (koda 7.13.9.1), neto vrednost 1.100 (C), maksimalna priznana vrednost 1.100 € (c)
- gozdarska nadgradnja, kompletna: netto vrednost 16.500 eur (D), maksimalna priznana vrednost 16.500 (d)

Ker imajo vsi stroji in oprema oba okoljska vidika sem vsoto naložbe z upoštevanimi okoljskegimi kriteriji izračunal kot ( A*1+B*1+C*1+D*0)= 134.450 €
Vsoto celotne naložbe sem izračunal kot = A+B+C+D

In okoljski faktor je v tem primeru 0,889

V avtomatičnem izračunu pa je ta vrednost naložbe z okoljslkim faktorjem 42.946 €.

1. Vprašanje: Ali je okoljski faktor v tem konkretnem primeru 0,889 ?
2. Če okoljski faktor ni 0,889 - kolikšen potem je?

Se zahvaljujem za odgovor in vas pozdravljam
dfemec

Re: okoljski faktor - izračun 2

Odgovor Napisal/-a dfemec »

ad1)
okoljski faktor je 0,889.
Odgovori

Vrni se na “Merila za ocenjevanje vlog”