okoljski faktor -izračun

Moderatorji: rzgajnardfemec

Odgovori
mkumelj

okoljski faktor -izračun

Odgovor Napisal/-a mkumelj »

Pri vnosu vloge sem pri zavihku "Upravičeni stroški" ugotovil razhajanje med avtomatičnim izračunom vrednosti naložbe z okoljskim faktorjem in ročnim izračunom, katerega sem opravil.
Iz tega izhaja, da je možna napaka v programu ali pa da sem napako storil jaz ( to pa pomeni, da zadeve vsebinsko ne razumem). Navajam konkretni primer s podatki. Vlagatelj, fizična oseba, ki DDV ne uveljavlja kot upravičen strošek želi uveljavljati podporo za:
- traktor 98 kW, okoljski vidik K3 in K4 (koda 7.1.2.8.1) neto vrednost 120.000 (A), maksimalna priznana vrednost 59.192 € (a)
- vitel 3 točkovni 2x9 t, okoljski vidik K2 in K6 (koda 7.13.7.6.1), neto vrednost 13.350 (B), maksimalna priznana vrednost 13.350 € (b)
- radijsko krmiljenje, okoljki vidik K2 in K6 (koda 7.13.9.1), neto vrednost 1.100 (C), maksimalna priznana vrednost 1.100 € (c)

Ker imajo vsi stroji in oprema oba okoljska vidika sem skupno vrednost z upoštevanjem okoljskega vidika izračunal kot ( A+B+C)= 134.450 €

V avtomatičnem izračunu pa je ta vrednost 42.946 €.

1. Prosim za pojasnitev avtomatičnega izračuna, oziroma razjasnitev dileme.
2. Sprašujem tudi, ali mora pri nakupu tritočkovnega vitla, ki bi izpolnjeval oba okoljska faktorja že v osnovi biti vključeno radijsko krmiljenje, ali pa je lahko radisjko krmiljenje poseben strošek?
3. Sprašujem tudi, ali je pri tritočkovnem vitlu vlagatelj upravičen do podpore za 2 gnana škripca za izvlek vrvi (koda 7.13.9.4)?

Se zahvaljujem za odgovor in vas pozdravljam
dfemec

Re: okoljski faktor -izračun

Odgovor Napisal/-a dfemec »

ad1)
Zadeva je zdaj urejena v aplikaciji

ad2)
radijsko krmiljenje je posebej strošek

ad3)
upravičen je eden škripec
Odgovori

Vrni se na “Merila za ocenjevanje vlog”