računalniški program- knjiženje

Moderatorji: jdularmbogovic

Odgovori
JOŽE

računalniški program- knjiženje

Odgovor Napisal/-a JOŽE »

Pozdravljeni
glede na to da se leto preveša v drugo polovico me zanima kako daleč je z "obljubljenim" računalniškim programom.
Zanima me še kako knjižim DDV v primeru obrnjene davčne obveznosti po 76. a členu ZDDV-1.
Lep pozdrav
Jože
mbogovic

Re: računalniški program- knjiženje

Odgovor Napisal/-a mbogovic »

Ad 1
<<<<<<<<<<<<<<glede na to da se leto preveša v drugo polovico me zanima kako daleč je z "obljubljenim" računalniškim programom.<<<<<<<

Dostop do računalniške aplikacije KNJ-FADN za obdelavo podatkov o gospodarjenju na kmetiji po metodologiji FADN ne omogoča MKGP. Trenutno z njo obdelujejo podatke na Kmetijsko gozdarskih zavodih KGZS in nekatere druge pravne osebe, ki so pridobile dostop, prav tako kot nekaj (64) fizičnih oseb. Dostop podeljuje Krištof Gajšek, naslov je objavljen na FORUMU:
http://forum2.arsktrp.gov.si/viewtopic.php?f=44&t=521

fadn@cyberkiko.com

Take vrste obdelave podatkov o gospodarjenju na kmetiji po metodologiji FADN izvajajo proti plačilu samo na osmih Kmetijsko gozdarskih zavodih in nekateri samostojni podjetniki: RAČUNOVODSKE STORITVE LAPANJA ANICA s.p., LAPATA d.o.o.Ponikve - Mara Lapanja:Lapata d.o.o., PAN-TRA d.n.o. Ana Deželak, Bregant in Bregant d.n.o., Vinko Godicelj s.p., Podjetniško in poslovno svetovanje, Marjeta Špes s.p., Tanja Drnovo d.o.o..

V primeru sprememb vas bomo obvestili.

Ad 2
<<<<<<<Zanima me še kako knjižim DDV v primeru obrnjene davčne obveznosti po 76. a členu ZDDV-1. <<<<<<<<

Davčni predpisi so v pristojnosti Ministrstva za finance in DURS. Svetovanje s področja DDV izvajajo Računovodski servisi, lahko pa se obrnete tudi na svetovalno službo s tega področja na KGZS.
miro_MKGP
Odgovori

Vrni se na “FADN”