Vzdrževanje gozdne ceste

Moderator: pbunic

Vzdrževanje gozdne ceste

OdgovorNapisal/-a sajko » 16 mar 2011, 21:21

Živim na kmetiji, do katere vodi cca 700 m gozdne ceste-ta sicer vodi še dalje. Ko sem kmetijo kupil(10 let nazaj), je bila cesta v precej slabem stanju-komaj prevozna z avtom. Za gradbeno dovoljenje so zahtevali samo soglasje lastnikov (dva) parcel preko katerih vodi cesta do mene. V tem času sem cesto precej popravil, vendar so jo nekajkrat uničili, tako da z avtom nisem model do doma-z gozdarskimi kamioni so v spomladanski odjugi odvažali les lastniki parcel še naprej od mene.Jasno, da sem bil primoran zopet popravljati. Ko sem šel na občino vprašat, kako je z vzdrževanjem ceste, so mi odgovorili, da občina denarja nima in da jih ta cesta ne briga nič- cesta ni vrisana v katastru. Ker je cesta sedaj normalno prevozna, je postala bližnjica tudi za tiste, ki imajo kje v bližini travnik, njivo, pa še za koga. Sedaj zgleda, da moram cesto vzdrževati sam, vozijo se pa vsi, ne samo lastniki bližnjih parcel- kar me niti ne bi motilo, moti me pa, če gre nekdo v največji odjugi s polnim kamionom in naredi kolesnice, da ne morem več z avtom domov. Kaj storiti? Ob taki uporabi je vzdrževanje ceste preveliko breme-občina pa noče nič slišati. Ceste zapreti ne smem, torej?
sajko

Re: Vzdrževanje gozdne ceste

OdgovorNapisal/-a zplanko » 17 nov 2011, 08:53

Ali je vaša cesta (gozdna cesta) vključena v evidenco gozdnih cest. To evidenco vodi Zavod za gozdove Slovenije.

Če je cesta vključena potem ste upravičeni do vzdrževanja le te drugače ne.

Glede sistema vzdrževanja gozdnih cest vam bodo svetovali na Zavodu za gozdove Slovenije.
zplanko

Vrni se na GOZDARSTVO