Žganjekuha

Moderatorji: rpakiznlenardic

Odgovori
Janez Novak
Prispevkov: 0
Pridružen: 25 Okt 2021, 10:44

Žganjekuha

Spoštovani,

kmetija se ukvarja s pridelavo in predelavo sadja, imajo tudi urejeno dopolnilno dejavnost žganjekuhe. Če prav razumemo prilogo 2 razpisne dokumentacije, žganje spada med kmetijske proizvode.
Želeli bi kandidirati na 10. JR 4.2, ali je spodaj navedeno v alinejah upravičen strošek na razpisu?

- Sadjarski traktor,
- Kotel za eterična olja,
- Adaptacija objekta za degustacijo svojih produktov (torej žganja – borovničke, vilijamovka, jagodno žganje, medeno žganje,…)
- Spletna stran + web shop

Hvala za odgovor.
rpakiz
Prispevkov: 118
Pridružen: 16 Dec 2016, 09:45

Re: Žganjekuha

Na podukrepu M04.2 Predelava in trženje so upravičene naložbe kot izhaja iz 2. točke 29. člena Uredbe. Mehanizacija ni upravičen strošek po tem ukrepu. Oprema za namen predelave in trženja je upravičena za predelavo kmetijskih proizvodov za namen prehrane ljudi in živali (predelava v eterično olje ni upravičen namen naložbe), investicijsko vzdrževalna dela na podukrepu niso upravičen strošek, razen v primeru, ko gre za namestitev opreme za predelavo in trženje (elektro in strojen instalacije, ki so neposredno povezane z namestitvijo opreme), vzpostavitev spletne strani ni upravičen strošek.
Odgovori

Vrni se na “Upravičeni stroški”