fadn obdelava

Moderatorji: simonisekpTina K. Hočevarpsimonisek

Odgovori
DervaričA
Prispevkov: 0
Pridružen: 16 Feb 2023, 06:53

fadn obdelava

Stranka je v letu 2024 (kot obveznik) vodila FADN, saj so v letu 2023 uspešno kandidirali za ukrep »Mladi prevzemnik« in so se želeli postopoma uvesti v vodenje FADN knjigovodstva.

Ker so pa FADN začeli voditi že v letu 2023 - na prostovoljni osnovi (ni potrebno poročati na MKGP) in imajo tudi opravljene obdelave, nas zanima, ali lahko kljub temu kandidirajo na javni razpis IRP 29?

Glede na to, da gre za mladega prevzemnika, ki je pravočasno pristopil k vodenju FADN (četudi sprva prostovoljno), in se postopno uvajal v obveznosti kmetijskega knjigovodstva, bi bila zares velika škoda, če zaradi teh okoliščin ne bi mogel kandidirati na razpis za zahtevno naložbo, ki je ključna za nadaljnji razvoj kmetije.
simonisekp
Prispevkov: 341
Pridružen: 10 Sep 2020, 10:54

Re: fadn obdelava

Vlagatelji morajo izpolnjevati pogoj iz drugega odstavka 9. člena uredbe o izvajanju intervencije naložbe v prilagoditev kmetijskih gospodarstev izvajanju nadstandardnih zahtev s področja dobrobiti rejnih živali iz strateškega načrta skupne kmetijske politike 2023–2027, ki določa, da mora poslovni načrt temeljiti na rezultatih FADN (če vodijo FADN) za obdobje od 1. januarja do 31. decembra, ki so bili standardno obdelani in poslani do 15. oktobra ministrstvu, pristojnemu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. V kolikor pogoj ne bo izpolnjen, bodo vloge vsebinsko neustrezne.
Odgovori

Vrni se na “Javni razpis za naložbe namenjene reji govedi”