Majhen obseg predelave lesa - proizvodnja lesnih sekancev

Moderator: rzgajnar

Odgovori
milko3
Prispevkov: 0
Pridružen: 02 Nov 2016, 12:15

Majhen obseg predelave lesa - proizvodnja lesnih sekancev

Nosilec dopolnilne dejavnosti v sklopu žagarskega obrata že uporablja sekalnik z motorjem, kapacitete 9.600 nm3/leto, sedaj pa bi želel nabaviti še sekalnik s traktorskim pogonom, ki bi ga uporabljal za delo na terenu (v gozdu). Kapaciteta novega sekalnika s traktorskim pogonom bi bila prav tako 9.600 nm3/leto. Ali se lahko prijavi na ta razpis?

Sprašujem iz vidika preseganja majhnega obsega predelave lesa, kjer je navedena omejitev do 12.000 nm3/leto, če gre za proizvodnjo sekancev kot dodatno dejavnost v okviru žagarskih obratov. Če bi kapaciteti obstoječega in novega sekalnika sešteli, bi presegli 12.000 nm3/leto, ampak bo prijavitelj nov sekalnik s traktorskim pogonom uporabljal za delo v gozdu, kjer pa je omejitev do 50.000 nm3/leto. Se pravi, bi imel po investiciji sekalnik z motorjem, kapacitete 9.600 nm3/leto, ki ga že uporablja v sklopu svojega žagarskega obrata ter sekalnik s traktorskim pogonom, kapacitete 9.600 nm3/leto, ki ga bo uporabljal za delo v gozdu. Ali prav razumemo, da v tem primeru ne preseže majhnega obsega predelave lesa in se lahko prijavi na razpis?
rzgajnar
Prispevkov: 250
Pridružen: 22 Feb 2016, 14:08

Re: Majhen obseg predelave lesa - proizvodnja lesnih sekancev

Lahko se prijavi. Vlagatelj v tem primeru ne presežene nominalne kapacitete določene 21. členu Uredbe o izvajanju gozdarskih intervencij iz strateškega načrta Republike Slovenije za obdobje 2023–2027.
Odgovori

Vrni se na “IRP08 – Naložbe v primarno predelavo lesa in digatalizacijo”