Stran 1 od 1
Sončna elekterarna
Objavljeno: 16 Feb 2023, 12:11
Napisal/-a SVETOVALEC
Ali je lahko sončna elektrarna, ki bo namenjena delovanju naložbe, postavljena na drugem objektu na kmetiji ali mora biti obvezno na objektu, ki je predmet naložbe?
Re: Sončna elekterarna
Objavljeno: 16 Feb 2023, 13:16
Napisal/-a rpakiz
Sončna elektrarna je lahko postavljena za potrebe kmetijskega ali živilskega obrata. Upošteva se kot oprema. Če je na kmetijskem gospodarstvu, se lahko izvede ena elektrarna za potrebe kmetijske pridelave in predelave.
Možna je namestitev na kmetijske gospodarske objekte kmetije v neposredni bližini (hlevi,..), ki tvorijo proizvodno celoto. Ni upravičena namestitev npr. na garažo, druge nadstreške itd.
V skladu s peto alinejo drugega odstavka 29. člena uredbe je ureditev objektov oziroma nakup opreme za proizvodnjo električne energije za potrebe predelave ali trženja kmetijskih proizvodov za lastno porabo - torej izključno za potrebe predelave in trženja.