Stran 1 od 1
Gozdarstvo - beljenje panjev iglavcev
Objavljeno: 18 Maj 2010, 06:58
Napisal/-a BOROVNIK DRAGO
Prosim za uradno tolmačenje ureditve sečišča po poseku dreves. Zanima me, ali je potrebno beliti panje smreke, bora in bresta pri klasični sečnji ( podiranje z motorno žago )
LP Borovnik Drago
Re: Gozdarstvo - beljenje panjev iglavcev
Objavljeno: 25 Maj 2010, 12:03
Napisal/-a zplanko
Urejenost sečišča je določena s Pravilnikom o izvajanju sečnje, ravanju s sečnimi ostanki, spravilu in zlaganju gozdnih lesnih sortimentov. Za urejeno sečišče se šteje tudi, da morajo biti obeljeni panji omenjenih drevesnih vrst.
Besedilo na povezavi:
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r07/predpis_PRAV2997.html