Stran 1 od 1

Naložba v opremo za odgnojevanje

Objavljeno: 09 Jan 2025, 08:33
Napisal/-a VMaja
Pozdravljeni
Vlagatelj ima na KMG zaprto jamo in gnojišče.
Želi investirati v mešalo in črpalko v obstoječi zaprti gnojni jami. Pred in po investiciji brez povečanja skladiščnih kapacitet dosega kapacitete za skladiščenje za 9 mesecev.
- Ali je investicija v opremo za odgnojevanje v obstoječi zaprti gnojni jami upravičena?
- Prosim za potrditev, da v tem primeru ob zaključku investicije obstoječega gnojišča ni potrebno pokrivati s streho, saj se v gnojišče ne bo investiralo.
Hvala.

Re: Naložba v opremo za odgnojevanje

Objavljeno: 10 Jan 2025, 11:54
Napisal/-a LKrezic
Da, če je jama zaprta in gnojišče pokrito in vlagatelj izpolnjuje ostale pogoje iz 8. člena uredbe za IRP17.

Re: Naložba v opremo za odgnojevanje

Objavljeno: 13 Jan 2025, 09:02
Napisal/-a LKrezic
- Ali je investicija v opremo za odgnojevanje v obstoječi zaprti gnojni jami upravičena?
Da.
- Prosim za potrditev, da v tem primeru ob zaključku investicije obstoječega gnojišča ni potrebno pokrivati s streho, saj se v gnojišče ne bo investiralo.
Hvala.
Da, obstoječega gnojišča ni potrebno pokrivati, ker ni predmet podpore.