Stran 1 od 1

Delež lastne krme

Objavljeno: 18 Jul 2025, 09:36
Napisal/-a VMaja
KMG ima se ukvarja stremi panogami, hmeljarstvo, perutninarstvo in govedoreja. SO je visok, ampak le del njega predstavlja govedo. ZAradi tega pri staležu GVŽ kmetija ne dosega točk. Pojavi pa se vprašanje pri deležu lastne krme. Za perutnino ima kooperacijsko pitanje in krmo prejme,... Vse površine na KMG razen hmeljišč so torej namenjene pridelavi krme za govejo živino, čeprav je celoten stalež GVŽ na kmetiji zaradi reje perutnine precej visok.
Se lahko pri izračunu krme upošteva samo GVŽ iz goveda?

Re: Delež lastne krme

Objavljeno: 22 Jul 2025, 11:41
Napisal/-a Tina K. Hočevar
NE, pri izračunu se ne more upoštevati zgolj goveda, saj se pri izračunu upošteva povprečno letno število GVŽ (gledano iz zbirne vloge).