Stran 1 od 1

toplotna črpalka - oprema objekta ali ne?

Objavljeno: 11 Sep 2025, 19:06
Napisal/-a AndrejaG
Spoštovani,

podjetje bo v sklopu širitve zmogljivosti in gradnje novih skladiščnih prostorov uredilo tudi novo kurilnico na toplotno črpalko. Ali se toplotna črpalka lahko šteje v opremo objekta, ali jo moramo šteti v stroške naprav za proizvodnjo OVE in sodi v omejeni znesek 50% vrednosti upravičenih stroškov?

Re: toplotna črpalka - oprema objekta ali ne?

Objavljeno: 15 Sep 2025, 08:04
Napisal/-a rpakiz
V kolikor bo navedeni strošek v sklopu ureditve objekta GOI (gradbeno obrtniška dela) le to ne predstavlja samostojno naložbo. Če gre za samostojno naložbo in jo tako tudi uveljavljate Nakup opreme za OVE potem se le ta šteje do 50% vrednosti upravičenih stroškov. Navedenemu strošku lahko pripadajo tudi točke.