Stran 1 od 1

prestave pod obremenitvijo

Objavljeno: 21 Jan 2026, 07:38
Napisal/-a mojre
V opisu primera sistema za povečanje okoljske sprejemljivosti je za K4 navedeno: »Zmanjševanje zdrsa pomembno vpliva na obremenitev tal in zmanjševanje poškodb koreninskega sistema. Uveljavljeni so različni sistemi brezstopenjsko uravnavanje hitrosti vožnje (npr. hidrostatski pogon, kontinuirano variabilne transmisije - CVT) in sistemi za prestavljanje prestav pod obremenitvijo, brez prekinitve prenosa moči z vozno sklopko. Tako je zagotovljeno zmanjšanja oz. preprečevanje zdrsa pogonskih delov strojev.«
Naše vprašanje: Ali za doseganje tega kriterija zadostuje menjalnik z elektro hidravlično polovičko (razpis ne navaja vrste)?

Re: prestave pod obremenitvijo

Objavljeno: 22 Jan 2026, 08:19
Napisal/-a rzgajnar
Da. Če je traktor opremljen z menjalnikom, ki omogoča elektrohidravlično spreminjanje prestave brez uporabe vozne sklopke (pogovorno »polovička«) izpolnjuje pogoje za K4