fizična oseba z dopolnilno dejavnostjo
Objavljeno: 23 Jan 2026, 09:04
Pozdravljeni
Imamo 2 vprašanja
1.Kandidirati imam namen za mehanizacijo kot fizična oseba, kot lastnik gozda, imam tudi sam sredno 4letno izobrazbo + 3npk.
Na drugem naslovu sem član kmetije in imam registrirano dopolnilno dejavnost na kmetiji, sečnja ter spravilo lesa.
Ali sploh vpisujem kgm-mid na vlogo kot član kmetije, glede na to da vse točke dosegam sam?
Je mogoče nujno vpisati kgm-mid da lahko potem opravim pogoje 750m3 tudi prek dopolnilne dejavnosti v drugem gozdu, ne nujno svojem?
2. Če ima mehanizacija 88kw, bo vitel ustrezal 6.5tone? za vitel piše min moč traktorja piše KW/KM 66KW 90KM
Če se gre za traktor kolesnik v kompletu z nadgradnjo ter vitlom, more tudi vitel dosegati okoljske standarde, daljinec + olje, ali je dovolj da jih traktor kolesnik.
Lep pozdrav
Imamo 2 vprašanja
1.Kandidirati imam namen za mehanizacijo kot fizična oseba, kot lastnik gozda, imam tudi sam sredno 4letno izobrazbo + 3npk.
Na drugem naslovu sem član kmetije in imam registrirano dopolnilno dejavnost na kmetiji, sečnja ter spravilo lesa.
Ali sploh vpisujem kgm-mid na vlogo kot član kmetije, glede na to da vse točke dosegam sam?
Je mogoče nujno vpisati kgm-mid da lahko potem opravim pogoje 750m3 tudi prek dopolnilne dejavnosti v drugem gozdu, ne nujno svojem?
2. Če ima mehanizacija 88kw, bo vitel ustrezal 6.5tone? za vitel piše min moč traktorja piše KW/KM 66KW 90KM
Če se gre za traktor kolesnik v kompletu z nadgradnjo ter vitlom, more tudi vitel dosegati okoljske standarde, daljinec + olje, ali je dovolj da jih traktor kolesnik.
Lep pozdrav