evidence o uporabi gnojil na kmetijskem gospodarstvu
Objavljeno: 04 Jun 2015, 09:29
Vprašanje 1:
Zanima me ali se za organska gnojila vodi tudi zbirnik gnojil.
Če se mora to pisati a je tako pravilno- tako svetujem sama, da na dan 1.1. kmetu izračunamo letno pridelavo organskih gnojil in vzamemo to za izhodišče oz. začetno stanje.
Vprašanje 2:
Pri zbirniku za mineralna gnojila me zanima a je dobro oz. lahko zapišemo:
v prvo koloni je datum- pišem datum nabave, pod nabavo napišem kg gnojila pri porabi pa zraven kg napišem datum porabe.
Zakaj tako ? Problem je, ker se ponavadi različna gnojila nabavaljajo na en datum in se potem v zbirnik po vrsti napišejo. Poraba pa je različna po datumih in se mi
zdi z vidika preglednosti dobro, da je v eni koloni datum nabave in datum porabe. Prosim za odgovor če je tako dobro zapisovanje.
Vprašanje 3:
Kapacitete skladišč za živinska gnojila
V kolikor nima kmet skladišnih kapacitet za polleta ali lahko vzame v najem tudi sosedovo jamo, ki je opustil živinorsejsko proizvodnjo. Kako do dokazuje ?
Zanima me ali se za organska gnojila vodi tudi zbirnik gnojil.
Če se mora to pisati a je tako pravilno- tako svetujem sama, da na dan 1.1. kmetu izračunamo letno pridelavo organskih gnojil in vzamemo to za izhodišče oz. začetno stanje.
Vprašanje 2:
Pri zbirniku za mineralna gnojila me zanima a je dobro oz. lahko zapišemo:
v prvo koloni je datum- pišem datum nabave, pod nabavo napišem kg gnojila pri porabi pa zraven kg napišem datum porabe.
Zakaj tako ? Problem je, ker se ponavadi različna gnojila nabavaljajo na en datum in se potem v zbirnik po vrsti napišejo. Poraba pa je različna po datumih in se mi
zdi z vidika preglednosti dobro, da je v eni koloni datum nabave in datum porabe. Prosim za odgovor če je tako dobro zapisovanje.
Vprašanje 3:
Kapacitete skladišč za živinska gnojila
V kolikor nima kmet skladišnih kapacitet za polleta ali lahko vzame v najem tudi sosedovo jamo, ki je opustil živinorsejsko proizvodnjo. Kako do dokazuje ?