Stran 1 od 1

Finančni okvir

Objavljeno: 31 Avg 2015, 13:22
Napisal/-a mrakic
Zanima nas, ali smo si pravilno tolmačili, da so tekoči stroški in pripravljalna podpora zajeti v višini skupnih javnih izdatkov in da se zaradi tega zmanjša višina sofinanciranja operacij za maksimalno 20 % od skupne višine javnih izdatkov.

Re: Finančni okvir

Objavljeno: 31 Avg 2015, 13:23
Napisal/-a mrakic
Metodologija za določitev finančnega okvira je določena v Prilogi 4 Uredbe o izvajanju lokalnega razvoja, ki ga vodi skupnost, v programskem obdobju 2014–2020 (Uradni list RS, št. 42/15) (v nadaljevanju: Uredba CLLD), lahko pa si pomagate tudi s primerom, podanim v Smernicah za pripravo strategije lokalnega razvoja v okviru lokalnega razvoja, ki ga vodi skupnost v programskem obdobju 2014–2020.
V skladu s 43. členom Uredbe CLLD je za sofinanciranje tekočih stroškov in stroškov animacije določen glavni sklad. Pri načrtovanju sredstev za izvajanje podukrepov je potrebno upoštevati, da se lahko za podukrep »Podpora za tekoče stroške in stroške animacije« porabi največ 20 odstotkov skupnih javnih izdatkov, pri čemer je potrebno pri izračunu upoštevati, da se od skupnega zneska za izvajanje CLLD odšteje 20.000 eurov, ki bodo lokalni akcijski skupini (LAS) izplačana iz naslova podukrepa »Pripravljalna podpora«. LAS lahko za izvajanje podukrepa »Podpora za tekoče stroške in stroške animacije« sam določi nižji odstotek sredstev in posledično več sredstev nameni za izvajanje operacij. Podukrep »Pripravljalna podpora« se financira iz naslova vseh vključenih skladov, v sorazmernih deležih. Podukrep »Podpora za tekoče stroške in stroške animacije« pa samo iz naslova glavnega sklada.

MKGP