Obvestila vlagateljem

Moderatorji: bgricaratrcekkseverkarmjericihorvat

Odgovori
p_kroflic
Prispevkov: 0
Pridružen: 25 Apr 2017, 10:46

Obvestila vlagateljem

Spoštovani,
v eni izmed tem (ZUP - 32. člen Uredbe CLLD) je bil 1. marca 2016 podan odgovor v zvezi z uporabo ZUP pri postopkih izbora operacij na nivoju LAS.
Zanima me, ali je predpisano, na kakšen način mora vodilni partner (v imenu LAS) pošiljati obvestila o izboru/neizboru operacij vlagateljem? Ali je ustrezno, če so obvestila poslana v rjavi kuverti s povratnico, ki dokazuje, kdaj je vlagatelj obvestilo prejel in se na podlagi povratnice določi tek roka za ugovor na obvestilo?

V SLR ima naš LAS napisano, da je Nadzorni odbor LAS organ, ki sprejema in dokončno odloča o ugovorih na obvestila o izboru / neizboru. Ker je odločitev NO LAS dokončna, me zanima, ali ima po takšni odločitvi vlagatelj še kakšno pravno možnost v zvezi z oddano vlogo na javni poziv LAS? Če jo ima, ali jo mora NO navesti v odgovoru na ugovor na obvestilo o izboru / neizboru?

Hvala za odgovore.
ihorvat
Prispevkov: 0
Pridružen: 14 Okt 2016, 09:47

Re: Obvestila vlagateljem

Na kakšen način mora biti vlagatelj obveščen o izboru oz. neizboru operacije, ni natančno predpisano. V skladu s petim odstavkom 32. člena Uredbe CLLD mora LAS pri določanju rokov za dopolnitev vloge in odločitev o vlogi, smiselno upoštevati določbe zakona, ki ureja splošni upravni postopek.
Odločitve o izboru oz. neizboru so lahko poslane tudi v navadni kuverti s povratnico, vendar se lahko pojavijo težave pri računanju pritožbenih rokov. Način pošiljanja pisma je prepuščen odločitvi LAS. V kolikor imate možnost, lahko uporabite ZUP kuverto.

V zvezi z dokončno odločitvijo Nadzornega odbora LAS menimo, da drugih pravnih možnosti v okviru LAS, ni možno imeti.

MKGP
Odgovori

Vrni se na “Razno”