Lastno delo - montaža opreme
Objavljeno: 13 Sep 2017, 05:44
Pozdravljeni,
Upravičenec (pravna oseba) želi uveljavljati stroške vgradnje opreme kot lastno delo. Oprema bo zamenjana v manj zahtevnem objektu. Prosim za naslednje odgovore:
- Ker bo oprema zamenjana bo potrebna tudi demontaža stare opreme - ali lahko uveljavljamo stroške demontaže stare opreme, kot lastno delo ali le stroške montaže nove opreme?
- Ali razumemo prav, da je potrebno v tem primeru (torej lastne montaže opreme) priložiti popis izvedenih del, podpisan s strani odgovorne osebe končnega prejemnika, vse skupaj pa mora nato pregledati in potrditi odgovorni projektant (neodvisni nadzor)?
Hvala in lp
Upravičenec (pravna oseba) želi uveljavljati stroške vgradnje opreme kot lastno delo. Oprema bo zamenjana v manj zahtevnem objektu. Prosim za naslednje odgovore:
- Ker bo oprema zamenjana bo potrebna tudi demontaža stare opreme - ali lahko uveljavljamo stroške demontaže stare opreme, kot lastno delo ali le stroške montaže nove opreme?
- Ali razumemo prav, da je potrebno v tem primeru (torej lastne montaže opreme) priložiti popis izvedenih del, podpisan s strani odgovorne osebe končnega prejemnika, vse skupaj pa mora nato pregledati in potrditi odgovorni projektant (neodvisni nadzor)?
Hvala in lp