Vodnje FADN - elektronko, fizično
Objavljeno: 26 Avg 2009, 10:21
Pozdravljeni,
Vprašanje postavljam predvem AKTRP - modertorju in sicer glede vodenja FADN.
Prejemniki finančnih sredstev iz AKTRP (RP) smo dolžni voditi knjigovodstvo na kmetiji - FADN knjigovodstvo. Obstajajo obrazci, ki jih moramo kmetje izponjevati mesečno - Denarno poročilo in Poročilo o pridelkih, živini in delovni sili.
Na voljo pa je bil tudi računalniški program, ki ga je izdelal g. Gajšek (ta naj bi ponovno funkcioniral do konca leta 2009), ki omogoča tudi kontiranje in tako vodenje knjigovodstva na kmetiji s strani kmeta v celoti.
V kolikor kmet ne vodi knjigovostva v tej aplikaciji in za posamezno leto obdelane podatke posreduje na MKGP, je primoran, da sklene pogodbo s KGZ, svetovalno službo, da to delo (kontiranje) proti plačilu za kmeta opravijo oni. Ali si pravilno razlagam?
Zanima me, kakšne plane ima MKGP za prihodnost (od 1.1.2010 dalje) glede obveznega vodenja knjigovodstva na kmetiji, ko naj bi uporaba omenjene aplikacije g. Gajška bila onemogočena?
Kakšen način vodenja knjigovodstva preostane nam kmetom, da bomo zadostili vsem zahtevanim pravilom AKTRP?
Je dovolj vodenje knjigovodstva v fizični obliki (izpolnjevanje obrazcev), konec leta pa kopije le teh posredujemo na MKGP?
Poleg tega pa bi rada omenila, da aplikacija g. Gajška žal ne deluje, kljub temu, da je bilo javljeno, da je ponovno uporaba le tega mogoča do konca leta 2009, tako da se lahko zaključi obračunsko leto 2009.
In;
1. zanima me, kdaj bo MKGP organiziralo izobraževanje na temo vodenje knjigovodstva na kmetiji za nove zavezance - NOVE KEMTIJE, ki so dolžni voditi knjigovostvo?
2. Zakaj je bila ukinjena brezplačna telefoinska številka namenja kot pomoč pri vodenju knjigovpodstva? (bila je namreč zelo koristna in uporabna!)
Hvala za odgovore,
Martina
Vprašanje postavljam predvem AKTRP - modertorju in sicer glede vodenja FADN.
Prejemniki finančnih sredstev iz AKTRP (RP) smo dolžni voditi knjigovodstvo na kmetiji - FADN knjigovodstvo. Obstajajo obrazci, ki jih moramo kmetje izponjevati mesečno - Denarno poročilo in Poročilo o pridelkih, živini in delovni sili.
Na voljo pa je bil tudi računalniški program, ki ga je izdelal g. Gajšek (ta naj bi ponovno funkcioniral do konca leta 2009), ki omogoča tudi kontiranje in tako vodenje knjigovodstva na kmetiji s strani kmeta v celoti.
V kolikor kmet ne vodi knjigovostva v tej aplikaciji in za posamezno leto obdelane podatke posreduje na MKGP, je primoran, da sklene pogodbo s KGZ, svetovalno službo, da to delo (kontiranje) proti plačilu za kmeta opravijo oni. Ali si pravilno razlagam?
Zanima me, kakšne plane ima MKGP za prihodnost (od 1.1.2010 dalje) glede obveznega vodenja knjigovodstva na kmetiji, ko naj bi uporaba omenjene aplikacije g. Gajška bila onemogočena?
Kakšen način vodenja knjigovodstva preostane nam kmetom, da bomo zadostili vsem zahtevanim pravilom AKTRP?
Je dovolj vodenje knjigovodstva v fizični obliki (izpolnjevanje obrazcev), konec leta pa kopije le teh posredujemo na MKGP?
Poleg tega pa bi rada omenila, da aplikacija g. Gajška žal ne deluje, kljub temu, da je bilo javljeno, da je ponovno uporaba le tega mogoča do konca leta 2009, tako da se lahko zaključi obračunsko leto 2009.
In;
1. zanima me, kdaj bo MKGP organiziralo izobraževanje na temo vodenje knjigovodstva na kmetiji za nove zavezance - NOVE KEMTIJE, ki so dolžni voditi knjigovostvo?
2. Zakaj je bila ukinjena brezplačna telefoinska številka namenja kot pomoč pri vodenju knjigovpodstva? (bila je namreč zelo koristna in uporabna!)
Hvala za odgovore,
Martina