Višja sila
Objavljeno: 15 Okt 2018, 11:28
Nosilcu kmetije in vlagatelju se je zdravstveno stanje zelo poslabšalo, kar lahko dokazuje z zdravniškim potrdilom.
Prvi del plačila so na kmetiji prejeli, vendar zaradi poslabšanja bolezni ne bodo mogli izpolniti poslovnega načrta ( predvsem obtežba) in razvojnih ciljev.
Ali lahko z ustreznimi zdravniškimi izvidi uveljavljajo višjo silo ( in ne vrnejo prvega obroka)?
Če to ni mogoče, kakšen je postopek za vračilo že nakazanih sredstev?
Hvala in lep pozdrav.
Prvi del plačila so na kmetiji prejeli, vendar zaradi poslabšanja bolezni ne bodo mogli izpolniti poslovnega načrta ( predvsem obtežba) in razvojnih ciljev.
Ali lahko z ustreznimi zdravniškimi izvidi uveljavljajo višjo silo ( in ne vrnejo prvega obroka)?
Če to ni mogoče, kakšen je postopek za vračilo že nakazanih sredstev?
Hvala in lep pozdrav.