Nakup opreme v obstoječem objektu
Objavljeno: 06 Mar 2019, 19:18
Pozdravljeni!
Uredba:
20. ureditev objekta je novogradnja, rekonstrukcija, sprememba namembnosti, ki je povezana z rekonstrukcijo objekta, in odstranitev objekta v skladu s predpisi, ki urejajo graditev objektov;
Razpis:
2. PREDMET PODPORE
Predmet podpore so naslednje vrste naložb iz prvega odstavka 5. člena Uredbe:
- ureditev hlevov in drugih gospodarskih poslopij,
- ureditev greznic in čistilnih naprav,
- gradnja objektov za skladiščenje živinskih gnojil,
- nakup in postavitev mobilnih objektov in nakup pripadajoče opreme za skladiščenje živinskih gnojil,
- zatesnitev odprtih lagun za skladiščenje živinskih gnojil in gradnja kompostarn.
Definicija ureditve objekta iz 2. člena uredbe nikjer ne navaja opreme.
1. VPR: Ali je potemtakem nakup opreme, tako v obstoječe kot tudi v nove objekte sploh upravičen po tem razpisu?
Če bi obveljala logika iz odgovora na 11.JR, potem ni (https://forum2.arsktrp.gov.si/viewtopic ... 447&t=7332).
Torej, razumemo, da na tem razpisu oprema v objektih sploh ni upravičen strošek (npr. robot za molžo, oprema za krmljenje itd) - niti v obstoječih objektih, niti v novogradnjah.
2. VPR: Ali razumemo pravilno?
ps če slučajno velja, da je nakup opreme na 10.JR upravičen strošek, potem pa ni logičen odgovor na forumu za 11.JR (link zgoraj).
Uredba:
20. ureditev objekta je novogradnja, rekonstrukcija, sprememba namembnosti, ki je povezana z rekonstrukcijo objekta, in odstranitev objekta v skladu s predpisi, ki urejajo graditev objektov;
Razpis:
2. PREDMET PODPORE
Predmet podpore so naslednje vrste naložb iz prvega odstavka 5. člena Uredbe:
- ureditev hlevov in drugih gospodarskih poslopij,
- ureditev greznic in čistilnih naprav,
- gradnja objektov za skladiščenje živinskih gnojil,
- nakup in postavitev mobilnih objektov in nakup pripadajoče opreme za skladiščenje živinskih gnojil,
- zatesnitev odprtih lagun za skladiščenje živinskih gnojil in gradnja kompostarn.
Definicija ureditve objekta iz 2. člena uredbe nikjer ne navaja opreme.
1. VPR: Ali je potemtakem nakup opreme, tako v obstoječe kot tudi v nove objekte sploh upravičen po tem razpisu?
Če bi obveljala logika iz odgovora na 11.JR, potem ni (https://forum2.arsktrp.gov.si/viewtopic ... 447&t=7332).
Torej, razumemo, da na tem razpisu oprema v objektih sploh ni upravičen strošek (npr. robot za molžo, oprema za krmljenje itd) - niti v obstoječih objektih, niti v novogradnjah.
2. VPR: Ali razumemo pravilno?
ps če slučajno velja, da je nakup opreme na 10.JR upravičen strošek, potem pa ni logičen odgovor na forumu za 11.JR (link zgoraj).