Stran 1 od 1
Najemna pogodba in soglasje lastnika k naložbi
Objavljeno: 17 Nov 2021, 18:28
Napisal/-a khribernik
Prosim za pojasnilo, ali mora biti tudi dolgoročna najemna pogodba overjena ali samo soglasje lastnika objekta ter ali je dovolj overitev na upravni enoti? Kako je z overitvijo v primeru, da je soglasje vključeno v najemno pogodbo? Hvala.
Re: Najemna pogodba in soglasje lastnika k naložbi
Objavljeno: 19 Nov 2021, 13:17
Napisal/-a hmaver
Če gre za naložbo v rekonstrukcijo ali vzdrževanje objekta oziroma nakup opreme in vlagatelj ni lastnik ali solastnik nepremičnine, na kateri se izvaja ta naložba, mora upravičenec vlogi na javni razpis priložiti dolgoročno pogodbo o najemu, zakupu, služnosti ali stavbni pravici za obdobje najmanj do 31. decembra 2030 ter overjeno soglasje lastnika k naložbi, če to soglasje ni vsebovano v pogodbi iz te točke, razen če gre za pogodbo o stavbni pravici.
Overjeno mora biti soglasje lastnika. Če že najemna pogodba zajema soglasje lastnika, mora biti overjena najemna pogodba. Zadošča overitev lastnoročnih podpisov na upravni enoti.