Kmetija in druge dejavnosti na kmetiji

Moderator: mstepec

Zaklenjeno
dezelarazvoja5
Prispevkov: 0
Pridružen: 23 Avg 2010, 11:16

Kmetija in druge dejavnosti na kmetiji

Ali v dohodkih pod zavihkom TRG vpisujemo tudi druge dohodke na kmetiji, kot je npr. dejavnost - turizem na kmetiji z nastanitvami? Na kmetiji ima nosilec to dejavnost registrirano kot s.p., ustvarja dohodek, ima zaposlene ljudi in ima bilance... in s to dejavnostjo ustvari z njo več dohodka kot s kmetijo (osnovni pridelki: meso, krma, sadje, med, predelava v žganje, kis, sok, mesne izdelke, ipd.).
Ali te dohodke prikazujemo tudi v poslovnem načrtu? In kako naj te dohodke planiramo po letih, da bo čimbolj viden učinek investicije (nakup kmetijske mehanizacije)?
Hvala in lp
Olga
bbrilj
Prispevkov: 0
Pridružen: 08 Jul 2010, 13:39

Re: Kmetija in druge dejavnosti na kmetiji

Vpišete vse tiste dejavnosti na kmetiji, ki se odvijajo v okviru istega kmetijskega gospodarstva. Zato prihodkov iz dejavnosti s.p. ne vpisujete pod prihodke kmetije. Enako velja tudi za pripravo poslovnih načrtov.
Ta odgovor ne prejudicira upravne odločitve organa prve stopnje, ki je v tem primeru Agencija RS za kmetijske trge in razvoj podeželja (ARSKTRP). Odločitev ARSKTRP je odvisna od vsebine vaše vloge, vložene na javni razpis. MKGP
Zaklenjeno

Vrni se na “Ukrep št. 121 - Posodabljanje kmetijskih gospodarstev”